Karhulan Latu r.y.

Karhulan Latu r.y. on liikuntayhdistys, joka on perustettu toukokuussa 1949. Yhdistyksen tämän hetkinen jäsenmäärä on noin 500 henkilöä. Karhulan Latu on valtakunnallisen Suomen Latu ry:n paikallinen jäsenyhdistys ja kuuluu Kymi-Vuoksen latualueeseen.

Karhulan Latu suunnittelee ja tuottaa toiminta-ajatuksensa mukaisia liikunnallisia tapahtumia sekä omalle jäsenistölle että kaupunkiseudun asukkaille.

Yhdistyksen tavoitteena on kotkalaisten ja lähiseudun asukkaiden, ensisijaisesti ulkona luonnossa tapahtuvan, liikuntaharrastuksen lisääminen sekä luonto-, kunto- ja terveysliikunnan edellytysten kehittäminen.
Toimintamuotoja ovat murtomaahiihto, sauvakävely, lentopallo, retkeily, lasten ja perheiden retket, lasten hiihtokoulu, geokätköily. Monille retkille kuljetaan pyöräillen.
Virkistystä toimintaan antavat talkoot ja majaillat.Tiesitkö muuten, että Karhulan Ladun logon on tehnyt kuvanveistäjä Kalle Virkkilä!

Karhulan Ladun jäsenmaksut 2018:

Henkilöjäsenmaksu 25,00 EUR
Perhejäsenmaksu (samassa osoitteessa asuvat) 33,00 EUR
Nuoriso-/opiskelijajäsenmaksu  14,00 EUR
Rinnakkaisjäsenmaksu (henkilöjäsen toisessa latuyhdistyksessä) 16,00 EUR
Yhteisöhenkilöjäsenmaksu 26,00 EUR


Muut Kymi-Vuoksen latualueen yhdistykset:

Kotkan Latu, http://www.kotkanlatu.net/
Haminan Latu, http://www.haminanlatu.com/
Kaakon Latu, Virolahti, http://www.suomenlatu.org/kortit/kaakonlatu/
Saimaan Latu, http://yhdistykset.ekarjala.fi/SaiLa/
Iitin Latu, http://www.iitinlatu.com/
Kouvolan Latu, http://www.kouvolanlatu.net/
Inkeroisten Latu, http://www.inkeroistenlatu.net/
Myllykosken Latu, http://www.myllykoskenlatu.fi/
Imatran Lapinkävijät, http://yhdistykset.etela-karjala.fi/imlapink/
Tunturikerho Kuovza, http://www.suomenlatu.org/tunturikerhokuovza/
Valkealan Latu, http://www.suomenlatu.org/valkealanlatu/
Kuusaan Latu, http://www.kuusaanlatu.fi/
Jaalan Jaloiset, http://www.suomenlatu.org/jaalanjaloiset/
Huurteiset Uimarit, Virolahti

Kommentointi on suljettu.